Wollex Çift Kanallı Tens Cihazı

WOLLEX TENS CİHAZI

 

WOLLEX TENS CİHAZI İLE SAHİP OLACAKLARINIZ.

1- ADET WOLLEX TENS CİHAZI

2- 1 ÇİFT TERLİK

3- 4 ADET ALKALİNE PİL

4- TAŞIMA ÇANTASI

5- 4 ADET PED

6- 2 ADET PED SAKLAMA APARATI

7- DETAYLI TÜRKÇE KULLANIM KULAVUZU

8-GARANTİ BELGESİ

3 YIL GARANTİLİDİR.

 

 

WOLLEX TENS CİHAZI

WOLLEX 2 kanallı TENS cihazını tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Doğru ve çok akıllı bir seçim yaptığınızdan şüpheniz olmasın. Bu ürün ağrının bulunduğu bölgede yada çevresindeki sinirleri elektro manyetik dalgalarla uyararak kullanıcının rahatlamasına ve ağrılarının giderilmesine yardımcı olması için üretilmiştir.

TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), deri üzerinden elektrikli terapi sistemi kas ve eklem ağrıları ile birlikte farklı ağrı türlrinin tadavisinde ilaç gerektirmeden kullanılan bir yöntemdir.

TENS yönteminin diğer tedavi şekillerine nazaran en büyük avantajları travmatik olmaması, çabuk ve uzun süre etkili olabilmesi, ciddi hiç bir yan etkisinin bulunmaması, evde, işyerinde veya dinlenme anında rahatsızlığı bulunan kişinin kendi kendine tatbik imkanının bulunmasıdır.

Sinir sistemindeki uyuşma belirtilerini hafifletici etkide bulunur. Masaj etkisi yapar, kasın fizyolojik ve fonksiyonel olarak gilişip güçlenmesini sağlar, kasların eski hallerine getirilmesini ve vücudun belirli bölgelerinde oluşan yağ ve selülitlerin giderilmesinin sağladığı gibi aşırı yorgunlukları giderici özelliği de bulunmaktadır.

Yapılan bir çok araştırmada TENS cihazı kullanan hastaların, bu üründen çok memnun kaldıkları ve ağrıları yok etmede kullanılabilecek en etkili araç olduğu ortaya konmuştur.

 

1- TENS NEDİR?
2- TENS NASIL ETKİ GÖSTERİR?
3- TENS CİHAZININ İŞLEVLERİ
4- WOLLEX CİHAZININ KULLANILDIĞI ALANLAR
5- WOLLEX TENS CİHAZINI NASIL KULLANACAKSINIZ?

 

    a. PİLLERİN TAKILMASI
    b. ELEKTROPEDLERİN HAZIRLANMASI
    c. ELEKTROPEDLERİN KULLANILMASI
    d. TENS CİHAZININ UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
    e. CİHAZIN TUŞLARIN VE AKSESUARLARIN TATILMASI

6- GENEL FAYDALAR NELERDİR

TENS NEDİR?

TENS NASIL ETKİ GÖSTERİR?

 

 Ağrıyan dokudan beyne gönderilen uyarılar  Tens sonrası vucudun önleyici aktiviteleri devreye sokarak oluşturduğu duvar!  Ağrı hissetmeyen beyin hücreleri

 

 

TENS sayesinde vucuda verilen elektronik uyarılar sinir sisteminde vucudun kendine ait olan (yaratılışta mevcut bulunan) AĞRI HAFİFLETİCİ ve AĞRI UYARILARININ BEYNE İLETİLMESİNİ ÖNLEYİCİ aktivitelerin uyarılarak devreye girmesini sağlayan ve ağrı bulunan bölgedeki acı miktarını en aza indiren bir terapi yöntemidir.


TENS alçak frekans ve yüksek akımla (ACITACAK DERECEDEN HAFİF, FAKAT ELEKTROPEDLERİN YAPIŞTIĞI KASLARIN HAREKERİ GÖRÜLECEK ŞEKİLDE) kullanıldığında, beyindeki vücut ağrı kontrol sistemini harekete geçirir. Endorfin (Endorphine) gibi vücudun ağrı hafifletici ve vücuttaki kan dolaşımını arttırıcı maddelerin üretimi artar

TENS CİHAZININ İŞLEVLERİ

Sinir sistemi ve buna bağlı olan kas sistemini elektronik şoklarla uyararak sinirlere ve kaslara aktivite (canlılık) kazandırır.

Adalelerin kasıp gevşetilmesi, damarlar üzerinde pompa etkisi oluşturur ve kan dolaşımını hızlandırır, düzenler.

Ağrı kesiciler gibi vücudun her tarafını değil sadece tatbik edilen bölge etrafında ki ağrıların etkisini azaltır.

Organların hücrelerinde bulunan enerji dengesini düzenleyip normal çalışmasını sağlar.Vücuttaki sinir uçları, vücudun kendi kendisine tedavi edebileceği bazı maddeleri üretir. Sinir uçlarının elektronik şoklarla uyarılmasıyla bu maddelerin üretimi hızlanır ve vücut kendi kendine daha kolay tedavi edebilir hale gelir.

Vibrasyon (titreşim) etkisi ile kasılmış olan kaslar gevşetilir.

TENS CIHAZININ KULLANILDIĞI ALANLAR
Prensip olarak her türlü ağrıda TENS faydalı olur. Terapinin denenmesi gerekir çünkü TENS terapisi kolaydır, ucuzdur ve yan etkisi yoktur. Başarı oranı %70-80 civarındadır. Halihazırda hastanelerde yada kliniklerde, Ortopedi, Nöroloji, Jinekoloji, Uroloji, Dahiliye, Remotoloji, Pediatri, Spor Sağlığı ve Diş Hekimliklerinden farklı elektropedler yardımıyla yoğun biçimde kullanılır.
TENS CİHAZINI NASIL KULLANACAKSINIZ

 

 

Ana Sayfa     |     Ürün Bilgileri     |     İletişim Bilgileri     |     Sipariş Verin !
 

Tasarım: Area Design